Poznejte pravou chuť Izraele...

Izraelské speciality
© Itamar Grinberg | thinkisrael.com

Poznejte pravou chuť Izraele...

Izraelské speciality
© Dana Friedlander | thinkisrael.com

Poznejte pravou chuť Izraele...

Izraelské speciality
© thinkisrael.com

Falafel – mnoho chutí v malé kuličce

Falafel je jeden z nejoblíbenějších a také nejčastějších pokrmů, na které můžete narazit v Izraeli a ve většině arabského světa.

Základem těchto smažených kuliček je rozemletá cizrna, často se přidávají také fazole. Chuť mu dodává mnoho druhů koření,  někdy také cibule a česnek.

Nebojte se ochutnávat!

Vyplatí se vyzkoušet falafel na více místech, každý recept je trochu jiný a každý se tedy vyrábí trochu jinak. Můžete na něj narazit ve stáncích na ulici, kterých je v Izraeli skutečně mnoho.

Falafel se podává s pita chlebem a mnoha druhy omáček a salátů.  Velmi často ho najdete s jogurtovým přelivem. Falafel je také levný a pokud chcete, tak ho snadno dokážete vyrobit i u Vás doma.

Photo credit: roboppy / Licence: CC BY-NC-ND
Photo credit: Mr.TinDC / Licence: CC BY-ND
Photo credit: Dana Friedlander, thinkisrael.com
Photo credit: young shanahan / Licence: CC BY

"Pouze ten, kdo jídlo jí, ví,
jak chutná."

© thinkisrael.com

O projektu – Taste of Israel

Tyto stránky byly vytvořeny v rámci projektu a soutěže Cemach – Poznej moderní Izrael. Hlavním účelem těchto stránek je ukázat nesmírnou bohatost a různorodost izraelské kuchyně, kterou získala díky vlivu mnoha kultur a náboženství. Najdete zde mnoho izraelských kulinářských specialit a zajímavostí, které se každému při cestě do Izraele mohou hodit.

Užitečné odkazy:

Zdroje: