Poznejte pravou chuť Izraele...

Izraelské speciality
© Itamar Grinberg | thinkisrael.com

Poznejte pravou chuť Izraele...

Izraelské speciality
© Dana Friedlander | thinkisrael.com

Poznejte pravou chuť Izraele...

Izraelské speciality
© thinkisrael.com

Šauarma – zlatavé kousky masa

Šauarma je pokrm, velmi podobný v Česku známějšímu kebabu, který je ale tureckou specialitou. Šauarmu lze ochutnat v mnoha pouličních stáncích.

Pro milovníky masa

Základem šauarmy je velký kus masa opékaný na rotačním grilu. Z něj se poté nožem nebo speciálními strojky odřezávají opečené kousky masa. Dříve bylo zvykem využívat dřevo, dnes se ale připravuje spíše na plynových hořácích.

Šauarma se může připravovat z mnoha druhů masa, většina stánků nabízí kuřecí nebo krůtí variantu, často ale lze také najít hovězí a jehněčí.

Šuarma se nejčastěji servíruje v pita chlebu nebo nejrůznějších rolkách doplněná saláty a zeleninou, často rajčaty. Některé stánky k tomuto pokrmu nabízejí také nepřeberné množství omáček.

Photo credit: cyclonebill / Licence: CC BY-SA
Photo credit: 1yen / Licence: CC BY-NC-SA
Photo credit: basheertome / Licence: CC BY

"Pouze ten, kdo jídlo jí, ví,
jak chutná."

© thinkisrael.com

O projektu – Taste of Israel

Tyto stránky byly vytvořeny v rámci projektu a soutěže Cemach – Poznej moderní Izrael. Hlavním účelem těchto stránek je ukázat nesmírnou bohatost a různorodost izraelské kuchyně, kterou získala díky vlivu mnoha kultur a náboženství. Najdete zde mnoho izraelských kulinářských specialit a zajímavostí, které se každému při cestě do Izraele mohou hodit.

Užitečné odkazy:

Zdroje: